Organizacyjne

Pozwolenie na broń

Uzyskanie pozwolenia na broń do celów kolekcjonerskich wcale nie jest trudne, z naszego doświadczenia wiemy, że w zależności od Komendy Policji w danym województwie zajmuje to ze wszystkimi formalnościami około 60 dni.

Co należy zrobić?

Należy do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy Wydziału Postępowania Administracyjnego Policji złożyć wniosek wraz z następującymi załącznikami:

– orzeczenie lekarskie i orzeczenie psychologiczne wydane przez upoważnionego lekarza i psychologa,

– 2 fotografie,

– zaświadczenie potwierdzające przynależność do stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim (np. takiego jak nasze)

 

Dodatkowo należy wnieść wymagane opłaty i zdać egzamin teoretyczny z przepisów i praktyczny na strzelnicy przeprowadzany przez Policję.

Jeżeli potrzebujecie pomocy z procedurą, możecie śmiało dzwonić pod numer: 570 900 560

 

Czy broni kolekcjonerskiej można używać?

Tak, broni kolekcjonerskiej można używać, tak jak każdej innej czyli w miejscach do tego przeznaczonych takich jak strzelnice.

 

Jak należy przechowywać i przewozić broń kolekcjonerską?

Broń kolekcjonerską przechowujemy w przeznaczonych do tego szafach lub sejfach bez dostępu osób trzecich, możemy trzymać ją w domu w firmie czy innym miejscu do którego tylko my mamy dostęp. Przewozić możemy, ale tylko rozładowaną.

 

Jaką broń mogę kupić na podstawie pozwolenia do celów kolekcjonerskich?

Właściwie każdą dostępną na rynku, pozwolenie kolekcjonerskie daje najszersze możliwości co do nabywania różnorakiej broni. Wyjątek stanowi tylko broń samoczynna (auto, strzelająca seriami), choć słyszeliśmy o pojedynczych przypadkach wydania pozwolenia kolekcjonerom na taką właśnie broń. W razie jakichkolwiek pytań służymy radą pomocą i naszym doświadczeniem.

Strona na Facebook