Organizacyjne

Głos na antenie Polskiego Radia w sprawie szerszego dostępu do broni palnej zabrał prezes naszego Stowarzyszenia

Dyskusja rozgorzała na nowo po listopadowych zamachach w Paryżu. Czy gdyby ludzie mieli tam przy sobie broń, to zamach nie byłby tak krwawy?

Z drugiej strony raz po raz ze Stanów Zjednoczonych, gdzie dostęp do broni palnej jest niemal nieskrępowany, nadchodzą informacje o strzelaninach, w których ginie wiele osób.

Ekspert Jarosław Lewandowski zwraca uwagę, że polskie przepisy regulujące dostęp do broni są niespójne. – Używane są niezdefiniowane pojęcia, interpretacje są sprzeczne, policja interpretuje pewne zapisy na własną stronę, ludzie robią to inaczej, sądy zajmują jeszcze inne stanowisko – mówi gość Jedynki.

Wskazuje on, że ten bałagan rodzi sytuację, w której w Polsce można dowolnej osobie wydać pozwolenie na każdą broń, a z drugiej strony każdemu w dowolnej chwili można odebrać pozwolenie pod byle pretekstem.

Jakie są kuriozalne przepisy w ustawie o dostępie do broni palnej, które wymagałyby natychmiastowej zmiany? Czym różni się sytuacja w dostępie do broni w USA i w Europie? Czy wzrost liczby broni wiąże się ze wzrostem przestępczości? Posłuchaj całej rozmowy oraz głosów słuchaczy w cyklu „Głos za głos”.

Bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr SMS 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na Facebooku.

Informacja pochodzi ze strony:

http://www.polskieradio.pl

Strona na Facebook